top of page

תכנית המטפלים שנה ג׳

נוכחות עמוקה במפגש עם אובדן ואבל, ובמפגש עם החיים

ראש התכנית: איילת שמולביץ׳
בהשתתפות: ד״ר אסף סטי אל בר, ד״ר אסתר אליצור, נחי אלון, יובל אידו טל, 
ד״ר איריס דותן כץ, יעל אלט
רץ, טלי הלמן מור, מאיה לאוב, ליאת קפלן,  גבריאל שירז *

one armchair1.png

התרגול הבודהיסטי והדהרמה מזמינים את ההולכים בדרך לנוכחות עמוקה עם המציאות; עם המופעים שאנו מגדירים כקלים, נעימים ורצויים, כמו גם עם המופעים שאנו תופסות כקשים, מפתיעים, מכאיבים ולעיתים לא רצויים. נוכחות זו מוכנה לפגוש בלב פתוח את המציאות, ללא היאחזות, וללא סלידה, בהתמסרות לאי ידיעה ולהתהוות הגומלין.

הסמסטר הראשון בשנה האחרונה לתכנית יוקדש לנושא המוות – תחום בו הדרך הבודהיסטית מרבה לעסוק, בגישה שונה מזו המקובלת בתרבות המערבית. במהלך הסמסטר נתייחס לליווי אדם למותו, לעבודת האבל, לתפיסת המוות באופן כללי, וליחס אליו, וכיצד אלו נמצאים בקשר הדוק עם האופן בו אנו חיים את חיינו.

הסמסטר השני יוקדש ל'נוכחות טיפולית'.

מחקרים רבים מדגימים כי נוכחותו של האדם המסייע הינה הגורם השני המשפיע על הצלחת הסיוע (לאחר המוטיבציה של המסתייע). ננסה להתחקות אחר איכות חשובה וחמקמקה זו, ולטפח אותה. בתוך כך נפגוש גישות טיפול שונות, השייכות למטריית הטיפול מבוסס החוויה.  

הלימוד יכלול תרגול מדיטציות, שיח ודיון, קריאת טקסטים, תרגולים בקבוצות קטנות, הדגמות וסימולציות טיפוליות, הדרכה קלינית בהשראה בודהיסטית.

בתוכנית ילמדו מבכירי מורי הבודהיזם והקלינאים בתחום הטיפול מבוסס החוויה.

*המורים ילמדו במינונים שונים לאורך התוכנית

פרטים נוספים
מחיר

מחיר מומלץ:

7500 ש״ח 

מחיר מופחת:​ 6800 ש״ח

תמיכה בקהילה: 7900 ש״ח

המחיר כולל דמי רישום בסך 200 ש״ח לשיריון מקומך בקורס. תשלום דמי הרישום מהווה חלק משכר הלימוד, משולם באופן חד פעמי ואינו מוחזר במקרה של ביטול ההרשמה.

דמי הרישום יוחזרו במידה שהקורס לא יפתח.

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו.  במידה שאין באפשרותכם לשלם את הסכום המופחת כתבו לנו וננסה לסייע במלגת השלמת תשלום או מלגה מלאה, על פי הצורך

מתי ואיפה

 ימי שלישי

12:15-9:15

במרכז גוף נפש

רמת השרון

מבנה התכנית

עשרים מפגשים

בני שלוש שעות

וארבעה ימי תרגול

החל ב- 17.10.23

לבוגרי שנתיים של לימודי התכנית ותכניות מקבילות

הכירו את המורה

כפסיכולוגית קלינית, בשירות המפגש האנושי והטיפול הרגשי, הרגשתי שההכשרה הטובה שקיבלתי חסרה עבורי. חיפשתי לעבוד גם מעומקי הלב ומחוכמת הבטן. כשהגעתי לבודהיזם, מצאתי בית - בית שנתן ביטוי להיבטי החיים השונים: 'גוף-נפש-רוח'. בית, שהחוכמה ואיכויות הלב שמצאתי בו, השפיעו עמוקות על אורח חיי,הרבה מעבר לטיפול. אני בהודייה עמוקה על הדהרמה, ורוצה להמשיך וללמדה למי שליבו מחפש ונמשך. החיבור שבין הדהרמה וטיפול מרתק אותי במיוחד.

אני אמא ורעיה, מטפלת בקליניקה פרטית, מנחה מיינדפולנס ודהרמה במסגרות שונות - הן לקהל הרחב והן לאנשי טיפול. מתרגלת מדיטציה יותר מעשור, ותלמידה נצחית.

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA_edited.jpg

איילת שמולביץ׳

ראש תכנית המטפלים

bottom of page