top of page

תכנית המטפלים שנה א׳
תורת הנפש הבודהיסטית והשלכותיה על המעשה הטיפולי

ראש התכנית: איילת שמולביץ׳

בהשתתפות:
ד״ר אסף סטי אל בר, יובל אידו טל, נועה נחום, אביגיל פן, ויעקב רז

buddha in clinic2.png

בבודהיזם מצויה משנה פסיכולוגית סדורה אודות התודעה ושיבושיה, הסבל, מקורותיו והדרכים להשתחרר ממנו, ולצדה שפע של פרקטיקות מעשיות להתבוננות ולתמורה בתודעה. הפסיכולוגיה הבודהיסטית מאפשרת אופני מחשבה ופעולה בדרכים חלופיות, מחוץ לקופסה הטיפולית.

 

בתכנית ייפגשו הלומדים הלכה למעשה עם הפסיכולוגיה הבודהיסטית ועם הראייה שהיא מציעה מעבר לגישות המקובלות.

נבקש להעניק למטפלים ולמטפלות התנסות עשירה ומעמיקה בהיבטים בודהיסטיים וקליניים, לצד העמקה וטיפוח של מיומנויות הולכות וגדלות. נלמד את יסודות הדרך הבודהיסטית, התערבויות טיפוליות מבוססות חוויה, ונטפח נוכחות טיפולית. 

נבקש לראות את ה'אני' לא כנפרד ומוצק ולא כיעד התפתחותי נכסף. נבקש לראות גם את התעתועים המנתקים את האדם מרשת החיים הסובבת אותו כאשר ה'אני' נתפס כמוצק ונפרד; נבקש לראות את הרגשות לא בהכרח כמפתח המרכזי לחקירת חיי הנפש, אלא כתנועות-תודעה חולפות שלעתים ראוי להניח להן; את הסבל, ואפילו את המוות, נבקש לראות לא בהכרח כבעיה שיש לפתור, אלא כמציאות שאותה ניתן לקבל;  את המעשה הטיפולי לא רק כמעשה שעניינו הפחתת סבל אלא גם כמעשה של פיתוח מידות טובות ומיטיבות כמו חמלה, נדיבות וסובלנות; את השיחה הטיפולית נחקור, לא כדרך יחידה לחקירה פנימית ולתמורה, אלא כחלק ממרקם רחב ומקיף יותר, שכולל בתוכו גם מדיטציה וגם שינוי ממשי בהרגלי החיים ובהרגלי התודעה.

הלימוד יכלול תרגול מדיטציות, שיח ודיון, קריאת טקסטים, תרגולים בקבוצות קטנות, הדגמות וסימולציות טיפוליות.

 

בתוכנית מלמדים מיטב המורים בארץ העוסקים בבודהיזם ובטיפול.

את השנה הראשונה והתהליך הקבוצתי והאישי מובילה איילת שמולביץ׳, ראש התכנית, ולצידה מלווה התומכת את התהליך

מחיר

מחיר מומלץ:

7500 ש״ח 

מחיר מופחת:​ 6800 ש״ח

תמיכה בקהילה: 7900 ש״ח

המחיר כולל דמי רישום בסך 200 ש״ח לשיריון מקומך בקורס. תשלום דמי הרישום מהווה חלק משכר הלימוד, משולם באופן חד פעמי ואינו מוחזר במקרה של ביטול ההרשמה.

דמי הרישום יוחזרו במידה שהקורס לא יפתח.

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו.  במידה שאין באפשרותכם לשלם את הסכום המופחת כתבו לנו וננסה לסייע במלגת השלמת תשלום או מלגה מלאה, על פי הצורך

מתי ואיפה

 ימי שלישי

 15:30-12:30

במרכז גוף נפש,

רמת השרון

מבנה התכנית

עשרים מפגשים

בני שלוש שעות

וארבעה ימי תרגול

החל ב- 17.10.23

הכירו את המורה

כפסיכולוגית קלינית, בשירות המפגש האנושי והטיפול הרגשי, הרגשתי שההכשרה הטובה שקיבלתי חסרה עבורי. חיפשתי לעבוד גם מעומקי הלב ומחוכמת הבטן. כשהגעתי לבודהיזם, מצאתי בית - בית שנתן ביטוי להיבטי החיים השונים: 'גוף-נפש-רוח'. בית, שהחוכמה ואיכויות הלב שמצאתי בו, השפיעו עמוקות על אורח חיי,הרבה מעבר לטיפול. אני בהודייה עמוקה על הדהרמה, ורוצה להמשיך וללמדה למי שליבו מחפש ונמשך. החיבור שבין הדהרמה וטיפול מרתק אותי במיוחד.

אני אמא ורעיה, מטפלת בקליניקה פרטית, מנחה מיינדפולנס ודהרמה במסגרות שונות - הן לקהל הרחב והן לאנשי טיפול. מתרגלת מדיטציה יותר מעשור, ותלמידה נצחית.

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA_edited.jpg

איילת שמולביץ׳

ראש תכנית המטפלים

bottom of page