להעז לאהוב את החיים- יום תרגול מטה (Metta)
עם ענבל הללי בלס

יום חמישי, ה- 27.10.22

בודהה לבן.png

כולנו רוצים חיים מאושרים. רובנו מסתבכים עם זה לפחות חלק מהזמן, כאשר ביטויים שונים של החיים הטובים שאנו שואפים אליהם נראים כמתנגשים או סותרים. ואז אנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים פנימיים וחיצוניים.

 

מה מאפשר לנו להיות בו זמנית בעדי, בעדך, בעדם ובעד החיים עצמם?

 

אילו איכויות מאפשרות לנו להיות "חלק מהפתרון" ולא "חלק מהבעיה"?

 

מטה (Metta)-אהבה ידידותית, התכוונות אוהבת- היא אחת מהאיכויות היקרות מפז ששווה לטפח, כי היא מאפשרת לנו לא להצטמצם לזהות צרה ונוקשה מדיי, וגם לא לתפיסה צרה מדיי של אושר. זוהי כוונה עמוקה ועוצמתית לחיות בעצמנו חיים טובים ומאושרים ולתמוך באושרם של כל האנשים והיצורים החיים. הכוונה הזאת הופכת להיות עוגן של ממש ברגעי קושי שלנו ושל אחרים סביבנו.

 

המטה מאפשרת לנו להיפתח ברכות, בסבלנות, בבהירות ובנחישות לרבדים שונים של עצמנו, של אחרים ושל החיים. חלקם נעימים ומחמיאים לנו, חלקם ממש לא. לא מספיק להיות במודעות, אם ברגע שאנחנו פוגשים במודעות היבט קשה של החיים אנחנו נאטמים מולו או עושים בו שימוש מזיק. המטה מאפשרת לנו להמשיך להיות בקשר גם כשנעים וגם כשקשה. כשאנו חוזרים לכוונה או ליכולת לראות את כל הביטויים של החיים מתוך אהבה בלתי מותנית ושאיפה בלתי מעורערת לחיים מאושרים, אנו מגלמים משהו מהאיכות של המטה ברגע ההווה.

 

המטה מסייעת מאוד להתמודד עם "רעש" מנטלי של מחשבות ועם נטייה לפחדים, כעסים, שיפוטיות ודחייה. היא יסוד שנחוץ לנו במערכות היחסים שלנו עם כל האנשים, המצבים והתופעות. ייתכן גם שנגלה שעבור חלקנו, תרגול מטה הוא הדרך המהירה והקלה להעמיק לתוך סמדהי (Samadhi)- רווחה פנימית, שלווה וריכוז.

ביום התרגול נלמד ונתרגל הן את הגישה והן את הכלים המדיטטיביים לטיפוח מטה.

 

המעוניינים יוכלו להמשיך בלימוד המטה ואיכויות הלב (Brahma Vihara) הנוספות בקורסים במהלך השנה.

מחיר

מחיר מומלץ:

200  ש״ח 

מחיר מופחת: 150 ש״ח

תמיכה בקהילה: 250 ש״ח

בחרו את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן כעת

מתי ואיפה

יום חמישי

ה- 27.10.22

בין 16:30-9:30

בנווה שלום

ההשתתפות פתוחה לכולם.ן

הכירו את המורה

כשפגשתי את הדהרמה הרגשתי מיד בבית, ומאז אני לומדת ממגוון מורים, מתרגלת, מנחה וצועדת בדרך. הדהרמה עבורי היא דרך מעשית להזמין את הלב והתודעה לפגוש את החיים במלואם, באהבה ובאומץ, ולאפשר לחיים על השמחות והאתגרים שבהם להיות מוריי המסורים. זוהי דרך לפגוש אנשים, להתחבר וללמוד זה מזה מתוך כנות ורכות. ילידת 1974, נשואה לאברהם ואמא גאה לשהם ולמשה זהר. מנחה בעמותת "תובנה", מטפלת בזן-שיאצו ומורה לעברית באוניברסיטה.

ענבל הללי בלס_edited.jpg

ענבל הללי בלס

  • Facebook