top of page

מרחבי מרפא: 
אימוני הברהמה ויהארה

עם מאיה לאוב

סדרה של 12 מפגשי פסיכודרמה החל מה-9.5.22

מרחבי מרפא-דימוי2.png

כיצד ניתן להעזר בחכמת הבודהיזם בזמן הזה?

כיצד ניתן לרכך את הלב? להסכים להרגיש? לזקוף קומה ולהישיר מבט?

בקורס זה נבקש להרחיב ולצלול לעומק מרחבי המרפא אותם מציעה הדרך הבודהיסטית. נעזר בחלוקה לארבעה מרחבי ״הברהמה ויהארה״- ארבעה אימונים, אשר דרך תרגולם והכרות עמם ניתן לעזור לעצמנו ולאחרים: האימון באהבה, האימון בחמלה, האימון בשמחה בשמחתו של האחר, והאימון בהשתוות הרוח (או איזון הרוח). 

 

האימון באהבה: מתבסס על היכולת לראות את הטוב שבאחר, ומעמיק את הרצון המולד שיש לכולנו להיטיב, לממש את הכמיהה שלאחר יהיה טוב, ולקיחת אחר-יות בקשר לכך. מצב המנוגד למרחב המרפא הזה, הוא המצב המייסר המכונה "היאחזות". בהיאחזות אני גם רואה מה טוב ויפה באחר אבל לא נהנית ממנו לשמו אלא רוצה אותו לעצמי. אני מתייחסת לאחר כאובייקט למימוש צרכיי, ועסוקה בשאלה במה הוא טוב בשבילי.

האימון בחמלה: הינו היכולת לשאת את סבלו של האחר, לפעמים גם להכיל ולעכל עבורו את החומרים הקשים שהנפש מסרבת לעכל ולעבד, והרבה פעמים זה פשוט האפשרות להשתתף עם מישהו בצערו. חמלה מתבססת על אמפתיה – היכולת להרגיש מה עובר על מישהו אחר, בנוסף לרצון לעשות משהו כדי להקל על הסבל המיותר. המצבים המנוגדים לחמלה הם רחמים, הזדהות ומצבים המתבססים על אפתיות ואדישות.

האימון בשמחה בשמחתו של האחר:  הוא ביסוס המצב המנטלי בו אני שרויה בהתרגשות מהטוב שבאחר. המרחב המנוגד למרחב זה המסב סבל רב הוא מצב של קנאה צרות עין, שמחה לאיד, והרצון לחמוד ולחבל בטוב של האחר.  

 

האימון בהשתוות הרוח: הוא ביסוס היכולת להיפתח לכל רבדי החוויה. להסתובב בעולם בלב פתוח, לא רק להיות באהבה, אלא גם להסכים להתאבל ולחוות כאב. זו חתירה מתמדת לשלמות החוויה, לא שאיפה למושלמות.

הסכמה מלאה לחוות את כל קשת הרגשות מצבי התודעה והגוף. בהשתוות הרוח התודעה אינה הודפת או נצמדת לשום תופעה.

כל אימון, הוא לא רק אימון התודעה הפרטית אלא גם יצירה של מרחב מחייה מיטיב, סביבה פורייה לחיים טובים בוגרים ועשירים עבור הכלל.

 

ככל שנשכון בהם יותר, נביא איכויות של ריפוי לתודעתנו, ונהיה אנחנו מרחבים מרפאים עבור אחרים, בתקווה שאדוות הריפוי והטוב יתפשטו בעולם.

בקורס נתאמן במדיטציה המותאמת לכל נושא ונושא, נתנסה בתרגילים ובשיחה פתוחה בכל אחד מהמרחבים.

הקורס מתאים למי שכבר תרגלו ולמדו בעבר, כמו גם למי שעושה את צעדיו הראשונים בדרך הבודהיסטית.

ששה מפגשים בני שלוש שעות

 

החל מה-  10.4.24

מבנה הקורס

היברידי: בבית רייזל, כפר סבא, ובזום

 ימי רביעי,  13:00-10:00  

מתי ואיפה

מחיר מומלץ:

900 ש״ח 

מחיר מופחת:​ 600 ש״ח

תמיכה בקהילה: 1000 ש״ח

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו.  

במידה שאין באפשרותכם לשלם את הסכום המופחת כתבו לנו וננסה לסייע במלגת השלמת תשלום או מלגה מלאה, על פי הצורך

מחיר

הכירו את המורה

מטפלת מוסמכת (M.A) בפסיכודרמה וב- "האקומי" –פסיכולוגיה התנסותית, המשלבת יסודות בודהיסטים עם פסיכותרפיה מערבית. מלמדת בודהיזם בבית הספר פסיכודהרמה משנת 2008. מנחה קבוצות, וסדנאות חד פעמיות המשלבות פסיכודרמה ובודהיזם, מנחה קבוצת מדיטציה, ומלמדת קורסים שונים; בניהם את הקורס "שנת חיי האחרונה-המוות כשעון מעורר לחיים". בעבר טיפלה במוסדות שונים בבריאות הנפש. כיום מטפלת בקליניקה פרטית, ומלווה רוחנית א/נשים הנוטים למות ואת בני משפחותיהם המלווים אותם.

‎⁨מאיה לאוב_22⁩_edited_edited_edited.jpg

מאיה לאוב

  • Facebook
bottom of page