התכוונות נכונה
יום תרגול בפתח השנה החדשה
 עם ד״ר אסף סטי אל-בר 

יום שישי, ה- 16.9.22

התכוונות נכונה_יום_תשפג.png

"התהליך של להפוך למי שתהיה,

תחילתו בקבלה מוחלטת של מי שהנך עכשיו"

הנפולה גונארטנה*

 

השנה החדשה היא הזדמנות לעצירה, הרהור והתכווננות מחודשת בחיינו. התכוונות של תרגול על הכרית; התכוונות של תרגול בחיי היום-יום.

גלי החיים נושאים אותנו דרך שינויים רבים חיצוניים ופנימיים וישנה חשיבות עצומה למציאת המוקד הפנימי, המצפן האישי, שיכוון אותנו בין הגלים.

 

ביום התרגול הזה נעמיק בהיכרות של עשר השלמויות (Pārami) שהן איכויות אותן ניתן לטפח על הכרית ובחיי היום-יום.

דרך הפריזמה של השלמויות נתייחס לשאלה אודות אופני ההתפתחות המדוייקים עבורנו בשנה הבאה עלינו לטובה.

 

יום התרגול יכלול מדיטציות שקטות במסורת הויפסנא, שיחות דהרמה קצרות, מדיטציות של הרהור ומדיטציות של איכויות הלב. רובו של היום יוקדש לתרגול ולהרהור והוא יתנהל בשתיקה. בסוף היום יהיה זמן לשיתוף בקבוצות קטנות ובקבוצה הגדולה.

 

עשרת השלמויות הנן: נתינה, מוסריות, ויתור, חוכמה, חיוניות, סבלנות, יושרה, נחישות, אהבה וחמלה, ויציבות/השתוות (אופקהה/ אופקשה).

במהלך יום התרגול נעמיק בהיכרות עם חלק מהן, נתרגל עם חלק מהן ונבחן איזו מהן נכונה לתהליכי הפיתוח והטיפוח של התודעה שלנו בעת הזו.

*Bhante Gunaratana, Henepola Gunaratana (2011). “Mindfulness in Plain English: 20th Anniversary Edition”, p.35, Simon and Schuster.

מחיר

מחיר מומלץ:

200  ש״ח 

מחיר מופחת: 150 ש״ח

תמיכה בקהילה: 250 ש״ח

בחרו את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן כעת

מתי ואיפה

יום שישי

ה- 16.9.22

בין 17:00-10:00

בנווה שלום

לבעלי.ות ניסיון בתרגול על הדרך

הכירו את המורה

מתרגל למעלה מעשרים שנה במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי.

הלימוד שלי מושפע ממורים פורצי דרך שהציעו שילוב של תרגול עמוק של התכנסות פנימה עם דגש גדול על פתיחת הלב על הכרית ובחיי היום-יום. מתחילת הדרך מצאתי בעבודה החינוכית ובאקטיביזם החברתי כר פורה לתרגול והגשמה של הדרך ואני ממשיך בכך גם עכשיו. לאחרונה סיימתי דוקטורט שעוסק במפגש הזה. בשנים האחרונות התוודעתי לפסיכולוגיה ההתנסותית בגישת האקומי שמהווה עבורי השראה רבה ודרך נוספת לתרגם את התרגול הבודהיסטי לחיי היום-יום האנושיים במאה העשרים ואחת.

סטי לאתר_edited.jpg

ד״ר אסף סטי אל-בר

  • Facebook