סבלנות איזון וחמלה
בעתות משבר

תרגול השלמויות

עם תומר יצחקי

יום תרגול

חמישי ,16.6  

 בין 9:30 - 16:30 

בנווה שלום 

״תהה המכה אשר אקבל

לא אתן לה לפגוע באושר המנטלי שלי

מאחר שאם אושר זה ייפגע

לא אשיג את שאיפותיי, וחסדי ימחקו״

 

(פסוק 9 בפרק על פיתוח הסובלנות)

 

שש השלמויות הנן שש איכויות אותן ניתן לתרגל על הכרית ובחיי היום-יום ומטרתן פיתוח התודעה לרמתה הגבוהה ביותר. הן מציעות מדריך לדרך חיים שמשלבת בין עבודה במרחב הפנימי לעבודה החוצה בעולם.

 

שתי השלמויות הראשונות מתייחסות לחיי היום-יום ממש, השתיים הבאות מצויות במרחב שבין רוח לחומר, ואילו השתיים האחרונות מתפתחות בעיקר בתרגול המדיטטיבי.

מסורות רבות מייחסות חשיבות עליונה להתבוננות הצלולה בריקותן של כל התופעות. מתוך חווית הריקות כל אחת משש השלמויות מקבלת עוצמה רבה ומקרבת את המתרגל בדרך הבודהיסטווה.

 

בודהיסטווה-צ׳ריה-אווטרה, המדריך לדרך החיים של הבודהיסטווה, נכתב על ידי שנטידווה, מאסטר בודהיסטי מהמאה השמינית מהמנזר האוניברסיטאי נלנדה שבצפון הודו.

​זהו אחד הטקסטים החשובים בקאנון הבודהיסטי אשר מציג אורח חיים אפשרי לאורן של השלמויות.

 

ביום התרגול נעבור ונדון בפסוקים מרכזיים ביצירה, נבחן את הרלוונטיות שלהם לתרגול שלנו ביום יום, נתרגל מדיטציות שקטות של ריכוז ופיתוח איכויות הלב וכן מדיטציות אנליטיות לביסוס ההבנה.

עלות יום התרגול

פסיכו-דהרמה מתנהלת במסגרת "קשב פתוח" - עמותה ללא מטרת רווח שמטרתה לאפשר לימוד ותרגול. 

 

יום התרגול מוצע במחיר מומלץ של 200 ₪, המשמשים לכיסוי ההוצאות.

ברוח הדאנה המבקשת לאפשר לכל אדם לתרגל, ללא תלות במצבו הכלכלי, ניתן אף להרשם במחיר מסובסד או לחילופין לתמוך בקהילה בתשלום גבוה מהתשלום המומלץ.

תומר יצחקי

מתרגל בודהיזם מעל 20 שנה, תומר תרגל שנים רבות במסורת התהרוודה והויפסנא  והוא משלב תרגול זה עם העמקה ולימוד במסורות של הבודהיזם הטיבטי. תומר משלב את עולם התרגול הבודהיסטי בפעילותו כיזם עסקי וחברתי וכמאמן ויועץ בתחום בריאות הגוף והנפש בדגש על עבודה עם כאב.

%D7%AA%D7%95%D7%9E%D7%A8%20%D7%99%D7%A6%D7%97%D7%A7%D7%99_edited.jpg