top of page

תכנית המטפלים שנה ב׳

תורת הנפש הבודהיסטית והשלכותיה על המעשה הטיפולי

ראש התכנית: איילת שמולביץ׳
בהשתתפות: ד״ר אסף (סטי) אל בר, נחי אלון, ד״ר עודד ארבל, ד״ר איריס דותן כ״ץ, יובל אידו טל, מאיה לאוב *

IMG_5841_edited.jpg

תורת הנפש הבודהיסטית פותחת בפני עולם הטיפול דרכי מחשבה ופעולה נוספות, "מחוץ לקופסה הטיפולית", ובכך מוסיפה ומרחיבה על החוכמה הטיפולית הקיימת.

עדות ראשונה להשראתה זו היא יישומן של פרקטיקות מדיטטיביות בטיפול.

שנת הלימודים השנייה בתכנית עוסקת ביישום תורת הנפש הבודהיסטית בעולם הטיפול, תוך הדגשת הייחוד שבה ביחס לראייה הטיפולית הרווחת.

 

כך, ה'אני' הנפרד והמוצק אינו בהכרח יעד התפתחותי נכסף ("אינדיבידואציה"), כי אם תעתוע מזיק, המנתק את האדם מרשת החיים הסובבת אותו; אל השיחה הטיפולית נוסיף איכויות מדיטטיביות כדרך לחקירה פנימית ולתמורה; הסיוע ברוח בודהיסטית עוסק בהפחתת הסבל, אך גם בהצעת אופקים רחבים יותר: טיפוח שיטתי של איכויות תודעה מיטיבות כגון חמלה וחוכמה, ושחרור רדיקלי מכבלי חיינו.

 

במחצית הראשונה בשנה זו נלמד אודות מקורות הסבל והשחרור ממנו, בדרכים אותן הציע הבודהה כגון 'הדרך כפולת השמונה', והמודל של 'שתים עשרה חוליות ההתהוות המותנית'. נתבונן כיצד נוצרים מעגלים של סבל, בתהליכי התודעה העומדים בבסיסם, ובפוטנציאל הטמון כל איבר וחוליה להשתחרר מכך. נפגוש את המשמעויות של כך הן לחיינו והן לליווי וטיפול באנשים. את המחצית השנייה של השנה נקדיש לשתי הכנפיים של הדהרמה – כנף החוכמה וכנף החמלה. כפי שהציפור זקוקה לשתי כנפיה על מנת לעוף, כך הדהרמה נסמכת על שתי כנפיים אלו הכרוכות זו בזו, והכרחיות זו לזו. נלמד ונתרגל את טיפוח שתי הכנפיים, הן עבורנו והן עבור אחרים.

 

הלימוד יכלול תרגול מדיטציות, שיח ודיון, קריאת טקסטים, תרגולים בקבוצות קטנות, הדגמות וסימולציות טיפוליות.

בתוכנית ילמדו מבכירי מורי ומורות הבודהיזם והקלינאים בתחום הטיפול מבוסס החוויה.

* המורים ילמדו במינונים שונים לאורך התוכנית

פרטים נוספים
מחיר

מחיר מומלץ:

6800 ש״ח 

מחיר מופחת:​ 6000 ש״ח

תמיכה  בקהילה: 7600 ש״ח

המחיר כולל דמי רישום בסך 200 ש״ח לשיריון מקומך בקורס. תשלום דמי הרישום מהווה חלק משכר הלימוד, משולם באופן חד פעמי ואינו מוחזר במקרה של ביטול ההרשמה.

דמי הרישום יוחזרו במידה שהקורס לא יפתח.

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו

מתי ואיפה

 ימי שלישי

12:15-9:15

במרכז גוף נפש

רמת השרון

מבנה התכנית

עשרים מפגשים

בני שלוש שעות

וארבעה ימי תרגול

החל ב- 25.10.22

לבוגרי שנה א ותכניות מקבילות

הרשמה לתכנית דורשת מענה על שאלון ראשוני, ושיחה אישית. לאחר המענה על השאלון, ניצור קשר לתיאום השיחה.

הכירו את המורה

כפסיכולוגית קלינית, בשירות המפגש האנושי והטיפול הרגשי, הרגשתי שההכשרה הטובה שקיבלתי חסרה עבורי. חיפשתי לעבוד גם מעומקי הלב ומחוכמת הבטן. כשהגעתי לבודהיזם, מצאתי בית - בית שנתן ביטוי להיבטי החיים השונים: 'גוף-נפש-רוח'. בית, שהחוכמה ואיכויות הלב שמצאתי בו, השפיעו עמוקות על אורח חיי,הרבה מעבר לטיפול. אני בהודייה עמוקה על הדהרמה, ורוצה להמשיך וללמדה למי שליבו מחפש ונמשך. החיבור שבין הדהרמה וטיפול מרתק אותי במיוחד.

אני אמא ורעיה, מטפלת בקליניקה פרטית, מנחה מיינדפולנס ודהרמה במסגרות שונות - הן לקהל הרחב והן לאנשי טיפול. מתרגלת מדיטציה יותר מעשור, ותלמידה נצחית.

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA_edited.jpg

איילת שמולביץ׳

ראש תכנית המטפלים

bottom of page