top of page

העשרת קיץ למטפלים
סדרת מפגשים

עם יובל אידו טל, יעקב רז ועודד ארבל

בודהה קיץ.png

סדרה של שלושה ימי תרגול המיועדים למטפלות ומטפלים, בהם נקרא בטקסטים – מהעתיקים ביותר במסורת הבודהיסטית, ועד לימנו אנו, יחד עם המורים המובילים בישראל. 

 

ביום התרגול הראשון, עם יובל אידו טל, נקרא ונתאמן במדיטציה עם מורה הזן הראשון בודהידהרמה, בתרגום ראשון מסוגו לעברית מתוך ״הדרשה על קשרי הדם״.

ביום התרגול עם יעקב רז, נצלול לסוטרת היהלום- אחד הטקסטים המרכזיים בזרם המאהיינה שעניינו ריקות.

ביום התרגול עם ד״ר עודד ארבל נקרא ב״קידה רמה״, טקסט מקורי בהשראת הזן המזמן התבוננות מעמיקה במדיטציה.

 

ניתן להירשם לכל אחד מהימים בנפרד, אך אנו ממליצים ומקווים לראותכם בשלושת ימי התרגול, על מנת להעמיק את הלימוד המשותף.

 מחיר ליום תרגול

מחיר מומלץ: 350 ש״ח

מחיר מופחת: 250 ש״ח

מחיר תמיכה בקהילה: 450 ש״ח

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו

מתי ואיפה

13.10.23

יום תרגול עם יעקב רז

במרכז גוף נפש, רמת השרון

יום תרגול עם יעקב רז       |  13.10.23 |   במרכז גוף נפש, רמת השרון  

הכירו את המורים

מתאמן במדיטציה כבר 27 שנה, מלמד בודהיזם וזן למעלה מעשרים שנה; מנחה ריטריטים מרצה וחוקר תחומים אלה.מחבר הספרים ״בודהיזם: מבוא קצר״, ״לבי נבהל מהירח״, ״משירי אוגאווה יוקימיצו״ ומתרגם כתבים מסורתיים וספרים בנושאים: תודעה, פילוסופיה, מדיטציה ואמנויות הבודהיזם והזן. עוסק באמנות הקליגרפיה הסינית והיפנית.

c4407f52-bcf7-40c1-8378-55a675fbaec2_edi

יובל אידו טל

מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה, ובעיקר אבא של יוני. נולדתי וגדלתי בדרום תל-אביב וחלקתי את חיי הבוגרים בין טוקיו ותל-אביב. ניסיתי כוחי בקריירות שונות: פסנתרן, חקלאי, במאי תיאטרון, נזיר במנזר זן וטייל מתמיד ברחבי אסיה (הודו, ויאטנם, אינדונזיה, בורמה ובעיקר יפן),  כתבתי מאמרים, ספרים, שירים.

יו'ר עמותת 'מארג', שפעילה בעשייה יהודית-ערבית ובחינוך לחברה רב-תרבותית; פעיל במיזמים חברתיים-אקולוגיים ישראליים ובינלאומיים.

הדהרמה היא חלק ממני ואני מנסה להביא מטובה לעולם הממשי – לאזורי חיים שיש בהם סיכוי לאי-נחת קטנה, גדולה, או הרסנית כמו עבודה, בית, משפחה, הורות, עסקים, סביבה והדיאלוג היהודי-ערבי. כחלק משאיפה זו, הקמתי יחד עם נחי אלון את 'פסיכו-דהרמה'.

יוני, ילד נצחי ומיוחד, שינה ומשנה את חיי, מורה לי את הדהרמה האמיתית ואת הממדים הנדיבים של הקיום. בעזרתו אני מבין את הדהרמה. בעזרתה אני מבין אותו.

רז.JPG

יעקב רז

פסיכיאטר מומחה, בוגר ביה”ס לרפואה באונ’ ת”א והתוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת ת”א.

מייסד ועומד בראש מרפאת המיינדפולנס שבמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ועוסק בפסיכותרפיה מבוססת חוויה, ייעוץ והוראה. בוגר תוכנית המטפלים של פסיכו-דהרמה, חבר בסגל ההוראה של בית הספר ועומד בראש תחום המטפלים של פסיכודהרמה. במסגרת בית החולים מנחה קבוצות מדיטציה למטופלים ולצוות, עוסק בטיפול פרטני במגוון הפרעות ובהוראה והכשרה של מטפלים בתורת הנפש הבודהיסטית וגישות מבוססות מיינדפולנס. בעל חגורה שחורה בקראטה ומנסה לנגן בחליל במבוק. לומד, מתאמן ומלמד בדרך הזן בודהיסטית מזה כ - 20 שנה. ענייני העיקרי בדהרמה הוא במציאת דרכים להקלת מצוקה נפשית, תוך שילוב עקרונות בודהיסטיים, תפיסה אינטגרטיבית של גוף-רוח, שימוש מיומן באמצעים ומעל לכל – קשב. מתעניין בחקר התודעה ובשימוש מרפא, חוקי ואחראי בחומרים מרחיבי תודעה. מודה בכל יום על ההזדמנות להיות תלמיד.

Dr_Oded_Arbel.jpeg

ד״ר עודד ארבל

bottom of page