העמקה במדיטציה 

עם מולי גלזר

החל ב - 2.2.2022   

 ימי רביעי, בין 20:45-18:30  בזום  

הדרשה על ארבעת המוקדים לתשומת לב (Satipatthana Sutta) היא טקסט בודהיסטי קאנוני, אשר מלמד באופן עשיר ומורכב מדיטציית תשומת לב, או קשיבות (sati). האימונים המוצגים בדרשה כוללים שיטות לפיתוח ריכוז מדיטטיבי והשקטה עמוקה של התודעה, התבוננות וחקירה של גוף-חושים-תודעה, תרגולי דימיון, הרהור ואנליזה, ותרגילים של פיתוח איכויות מנטליות מיטיבות. 

בקורס  זה נתמקד בהבנה מעמיקה של טכניקת התרגול על פי הסאטיפטאנה, וברוח שיטת הלימוד של המורה הבורמזי Mahasi Sayadaw.

תרגול מדיטציה עוסק בדרך אותה נוכל ללמוד ולפתח בחיינו אנו, על מנת לגלות באופן ישיר צורת הבנה וראייה שתשחרר אותנו מאי הנחת הקיומית לסוגיה. התובנות המתבהרות והולכות, חושפות בפנינו את המציאות בהשתנותה. אנו מתחילים להתעורר לכך שהעולם הזה, ואנו בתוכו, איננו אוסף של "דברים" מוצקים וקבועים כפי שהתודעה ההרגלית תופסת, אלא אלמנטים המצויים בתהליך מתמיד של השתנות והתהוות גומלין, נטולי מוצקות או מהות. אנו נוכחים שכל הקיים סביבנו ובתוכנו הוא קצת כמו מופע קסמים בעל ממד אשלייתי שמתהווה בתודעה. ככל שראייה זו מעמיקה, כך פוחתת הדאגה והמועקה הקיומית, ומתאפשרים יותר חופש, שמחה, אהבה וגם חמלה כלפי כל היצורים בעולמנו. 

דרשת הסטיפטאנה מציעה דרך ברורה ושיטתית להביא להופעתה של הבנה וראייה זו. ניעזר בה ובטקסטים בודהיסטיים נוספים מהקאנון הפאלי, כמו גם בכתביהם של מורים מודרניים כגון: אג'אן צ'ה ומורי מסורת היער התאילנדית, הנזיר הבורמזי או טג'נייה, הנזיר הויאטנאמי טיך נאת נאן ועוד, על מנת להעמיק את ההבנה ואת החיבור לתרגול האישי. נלמד כיצד ניתן ליישם מודלים אלו ולמזג אותם בתרגול עצמו, כך שיהפוך לחד, מדוייק ומשחרר יותר.

 

הקורס  נועד למתרגלי/ות בעלי ניסיון מסויים ושיש להם/ן מחויבות לתרגול יומי.

8 מפגשי זום ויום תרגול ב- 18.3.22

ימי רביעי, בין 20:45-18:30

מחיר: 1200 ש״ח

מולי גלזר

 יליד 1969, גר עם משפחתי בת”א. נפגשתי עם העולם הבודהיסטי בשנת 1998 בדהרמסלה. ומאז נדלקה להבה שהפכה בהדרגה לאש של ממש. לאורך השנים זכיתי לתרגל עם מורים ומורות במנזרים בודהיסטיים ומרכזי מדיטציית ויפאסנה בכל העולם.

במקביל עשיתי תארים במשפטים וכלכלה ותואר שני במנהל-עסקים (וגם תעודת עו”ד). עסקתי באסטרטגיה לחברות גדולות ולעסקים קטנים, פלנינג במשרד פרסום, פיתוח עסקי בהייטק, ניהול בעמותה וניהול תוכן.

החל משנת 2012 בעידוד של כמה ממורי, אני עושה כמיטב יכולתי לשרת ולהנחות אחרים/ות על הדרך.

e5d18ee2-475a-4110-a23d-869f24d33cf5_edited.jpg