מרחב טיפול וסיוע פרטני

מרחב הסיוע: קבוצתי ואישי

מרחב הסיוע הוא מרחב שבו יכול אדם למצוא בני שיח שילוו אותו בדרכי החיים – בין אם ליווי זה הוא טיפול פרטני או זוגי, ובין אם הוא קבוצות תמיכה שונות – ברוח בודהיסטית. תורת הנפש הבודהיסטית מבחינה בין הסבל הבלתי נמנע לבין הסבל הנובע מהתגובות שלנו לסבל. בהתאם, הגישה הטיפולית במרחב הסיוע אינה מתיימרת להציע פתרון למכות החיים הבלתי נמנעות, אך בה בעת היא מאפשרת לנו להתוודע לסבל שהוא פרי תודעתנו. זהו  מרחב המאפשר שהייה מיטיבה בתשומת לב עדינה וסקרנית עם חיינו ועם חיי הסובבים אותנו. 

 

טיפול וסיוע פרטני וזוגי

החיים מזמנים לנו אינספור מצבים של סבל וכאב, כמו גם הזדמנויות ופלאים לאין קץ. לפעמים נרצה להיות לבד במפגש עם כל אלה ולפעמים נרצה שותף ובן שיח למפגש עם נפתולי החיים.

במסגרת מרחב הסיוע של פסיכו-דהרמה ועמותת קשב פתוח, נרצה להציע טיפול וסיוע ברוח המסורת הבודהיסטית של נתינה כפי הרצון והיכולת, מה שקוראים לו  הבודהיסטים "דאנה". בפועל משמעות העניין היא שאדם יוכל לשלם כפי רצונו ויכולתו בעבור הסיוע, ולא לפי תעריף קבוע שנדרש ממנו.

העוסקים בשירות זה באים מרקע ארוך שנים במקצועות סיוע שונים ומגוונים, ומבקשים להעניק מעט מניסיונם הצנוע בעבודה ברוח בודהיסטית ובכך לאפשר סיוע חומל ומיטיב לאנשים שמבקשים בן שיח טוב ומלווה למצוקות החיים, לחדוות החיים ולשאלות והתהיות שעולות במסע הפתלתל שנקרא 'החיים'.

 

לפניות נא להתקשר למירי כנען מור – 050-6223581