על החיים ועל המוות
סדנת פסיכודרמה

עם מאיה לאוב

 25.12.2021 

יום שבת, בין 17:00-9:00 

במרכז גוף נפש, רמת השרון

לרובנו המחשבה על פרידה ומוות אינה פותחת את הלב, אולי אפילו להפך, היא מכווצת אותו ומצמצמת את מרווח הנשימה. כיוון שפרידות ומוות הם בלתי נמנעים, והם חלק מהחיים, שהרי בכל רגע נתון אנחנו נפרדים מהרגע שקדם לו, מוטב לנו שנלמד להיפתח לקבל ואף לאהוב את רגעי הפרידה, את המוות של מה שהיה, והסבל המיותר הנגרם לנו כשאנחנו לא מוכנים לקבל אותם, או מנסים בכל כוחנו להתעלם מפרידה או ממוות ולהמנע מהם. 
בשבת ניגע באפשרות שפרידה ומוות מזמנים לנו לפתוח את הלב, להיחשף אל הרגע הנוכחי במלואו, למצות את הקשרים שאנחנו נתונים בהם כמה שאפשר, כך שלאחר הפרידה לא ניוותר עם תחושת החמצה.

במהלך הסדנה: נדבר מעט בודהיזם, נשב במדיטציה, ונתנסה בטכניקות הפסיכודרמה.
הכל מתוך מה שיביאו המשתתפים.
אין צורך בידע קודם בבודהיזם או בפסיכודרמה. רק לבוא בבגדים נוחים, ובלב נכון וסקרני להתנסות ולחקור. 

עלות שבת התרגול

פסיכו-דהרמה מתנהלת במסגרת "קשב פתוח" - עמותה ללא מטרת רווח שמטרתה לאפשר לימוד ותרגול. 

 

שבת התרגול מוצעת במחיר מומלץ של 150 ₪, המשמשים לכיסוי ההוצאות של פסיכו-דהרמה. 

ברוח הדאנה המבקשת לאפשר לכל אדם לתרגל, ללא תלות במצבו הכלכלי. ניתן אף להרשם במחיר מסובסד של 100 ש״ח, או לחילופין לתמוך בקהילה בתשלום גבוה מהתשלום המומלץ.

מאיה לאוב

כ-15 שנה שהבודהיזם הוא ביתי ואורח חיי.

כשסיימתי ללמוד משחק משהו הרגיש לי חסר. אז עשיתי תואר ראשון בפילוסופיה, ונפלתי שבי בקסמי התיאוריה הבודהיסטית, אבל משהו היה חסר. הגעתי לדהרמסאלה, גמעתי שיעורי פילוסופיה בספריה הטיבטית ובביה"ס הדיאלקטי. אבל בלי האימון במדיטציה משהו היה חסר. לקחתי קורסים רבים בזרמים השונים של הבודהיזם בארץ ובחו"ל. משהו הרגיש לא מדויק. חזרתי לארץ, התאמנתי במדיטציה וליוויתי קורסים רבים בפסיכו-דהרמה. התחלתי ללמד. עדיין משתאה עד כמה ממלאה אותי חווית ההוראה, ובכל זאת משהו היה חסר. למדתי פסיכודרמה בסמינר הקיבוצים. בקבוצה התהליכית אני משלבת בין פסיכודרמה ובודהיזם. כנראה תמיד משהו ירגיש חסר. בוגרת תוכנית "האקומי", שיטת טיפול התנסותית המשלבת פסיכותרפיה מערבית עם חוכמת הבודהיזם והדאואיזם. מטפלת בפסיכודרמה במסגרות שונות בבריאות הנפש.

מאיה.png