"הלוטוס צריך את הבוץ" - חמלה לעצמנו ולאחרים
עם ענבל הללי בלס

יום שישי, ה- 23.12.22

lotus2.jpeg

לאורך החיים איננו יכולים להימנע ממפגש עם קשיים- שלנו ושל אחרים. כאב ומחלה, רגשות לא נעימים, פרידות ומשברים, אובדן ושברון לב. המפגש עם הקושי יכול להיחוות כמציף ומעיק או כמחבר ומשחרר.

"הלוטוס צריך את הבוץ", הרבה לומר מאסטר הזן טיך נהאת האן, והצביע על אמת עמוקה: המפגש עם הקושי יכול להיות השער והדרך לטיפוח החמלה, התבונה ושחרור התודעה.

החמלה היא אחת מארבע ה"ברהמה ויהארה": המשכנים השמימיים, הלכי רוח נעלים, איכויות הלב. איכויות אלה מחברות אותנו באופן עמוק לעצמנו, לאחרים ולחיים. לעתים נראה כאילו קל לנו יותר לחמול על אחרים, אך לעצמנו איננו מסוגלים להעניק את החמלה באותו רוחב לב. אנו דורשים מעצמנו יותר, שופטים את עצמנו ביתר חומרה, המבקרים החמורים ביותר של עצמנו.

ביום התרגול נלמד הן את התפישה בנוגע לחמלה והן את התרגול המדיטטיבי של טיפוח החמלה לעצמנו ולאחרים.

מחיר

מחיר מומלץ:

200  ש״ח 

מחיר מופחת: 150 ש״ח

תמיכה בקהילה: 250 ש״ח

בחרו את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן כעת

מתי ואיפה

יום שישי

ה- 23.12.22

בין 16:30-9:30

באבו גוש

ההשתתפות פתוחה לכולם.ן

הכירו את המורה

כשפגשתי את הדהרמה הרגשתי מיד בבית, ומאז אני לומדת ממגוון מורים, מתרגלת, מנחה וצועדת בדרך. הדהרמה עבורי היא דרך מעשית להזמין את הלב והתודעה לפגוש את החיים במלואם, באהבה ובאומץ, ולאפשר לחיים על השמחות והאתגרים שבהם להיות מוריי המסורים. זוהי דרך לפגוש אנשים, להתחבר וללמוד זה מזה מתוך כנות ורכות. ילידת 1974, נשואה לאברהם ואמא גאה לשהם ולמשה זהר. מנחה בעמותת "תובנה", מטפלת בזן-שיאצו ומורה לעברית באוניברסיטה.

ענבל הללי בלס_edited.jpg

ענבל הללי בלס

  • Facebook