מדיטציה בודהיסטית

P1010971_edited.jpg

סדנת הדרכה למטפלים
מאינטראקציה בין אישית להוויית גומלין
(From Inter Subjectivity to Inter being)

עם ד״ר איריס דותן כ״ץ

הסדנה מיועדת למטפלים/ות בוגרי/ות הכשרות טיפול מוכרות, המתרגלים את רוח הדהרמה.
מספר המשתתפים/ות מוגבל, בשל אופי התכנית ועל מנת להפיק את מירב התרומה והלמידה המשותפת.

הדרך הבודהיסטית מציעה אופני התבוננות ייחודיים על התודעה או 'הנפש' האנושית ועל האפשרות לשחרור והקלה של אי-נחת, כאב וסבל. אופני ההתבוננות האלה משפיעים על האופן בו אנו מבינים את התודעה ואת הפוטנציאל האנושי.

קבוצת ההדרכה מיועדת למטפלים/ות בעלי רקע מעשי ותיאורטי בדרך הבודהיסטית ובהבנה פסיכולוגית בודהיסטית. במפגשים המשותפים נחקור את תפישת העולם הזו, הלכה למעשה: בכל מפגש נתייחס לאבני דרך תיאורטיות שונות ונעמוד על יישומן בהתנהלותנו בתוך התהליך הטיפולי. נתבונן על מעשה הטיפול מזוויות ראיה בודהיסטיות כפי שהן באות לידי ביטוי בתפיסות חילוניות מודרניות, תוך התייחסות להדהוד של תפיסות אלה עם הפסיכולוגיה ההתייחסותית. נתרגל התבוננות על האינטראקציה הטיפולית כמערכת רחבה של יחסי גומלין – בתוכנו, בקהילה אשר סביבנו ובעולם בו אנו חיים.

המשתתפים והמשתתפות מוזמנים להעלות נושאים אישיים ומקצועיים מתוך התנסותם בעולם הסיוע וישתפו בסוגיות המעסיקות אותם. נחלוק, נלמד זה מזה, נתמוך ונתנסה בדרכי טיפול שונות, לפי המציאות הנפרשת במפגש. נתייחס לקונטקסט המתבקש מן הסיפור ומן המספר או המספרת, תוך שאנו מוותרים על מוסכמות והגדרות פסיכולוגיות או בודהיסטיות. נשים דגש על תפיסת הדהרמה, אותה אנחנו מתרגלים.

"נתרפק" על תפישת העולם הדהרמית, ועם זאת לא נהיה מחוייבים לפרקטיקות דהרמיות או ל"פרוטוקולים" באשר הם.

הסדנה תכלול 

10 מפגשים + יום לימוד ותרגול

ימי שני בין 16:30-18:30 בזום  

(יום התרגול יערך בנפרד ויפורסם במהלך הקורס)

מחיר: 1700 ש״ח 

החל מה- 20.12.2021

ד״ר איריס דותן כ״ץ

 

פסיכולוגית קלינית מומחית  ומדריכה בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה. מטפלת בהשראת הדהרמה והמפגש שלה עם הגישות ההתייחסותיות בפסיכולוגיה. עבודת הדוקטורט שלה (בהנחיית יעקב רז) עסקה בעקרונות ופרקטיקות של השכנת שלום בעולם הבודהיזם המעורב חברתית, הקשר שלהם לפסיכולוגיה ולמרחב הסיוע והשלכותיהם על פתרון סכסוכים במערב. מתרגלת, חוקרת ומלמדת את הקשר בין הדהרמה, פסיכותרפיה, שלום, ומעורבות חברתית.

למדה ותרגלה עם ברני גלסמן ועם דייויד ברזיאר ומיישמת את תפישתם בטיפול ובחיי היוםיום. כיום שותפה לצוותי הובלה במסגרת ה Zen Peacemakers, חברה ומדריכה ב ITZI  (International Zen Therapy Institute) בהנהגת דייויד ברזיאר.

iris-dotan-katz_edited.jpg