top of page

אימון לחיים בהשראה בודהיסטית
דרך שמונת הנתיבים (שנת המשך)

 עם מולי גלזר, יובל אידו טל ואביגיל פן

ומהי אותה דרך האמצע...? אין היא אלא דרך שמונת הנתיבים, כלומר, השקפה נכונה, התכוונות נכונה, דיבור נכון, עשייה נכונה, אורח חיים נכון, מאמץ נכון, מודעות נכונה וריכוז נכון. זוהי דרך האמצע... הפוקחת עיניים , המביאה ידיעה והמובילה לשלווה, להבנה ישירה, להתעוררות, לנִיבָּאנָה.

(דְהָמָּצָּ׳קָּפָּווָטַנַה סוּטָּה)

wheel-8_edited.jpg

בדרשתו הראשונה, המכונה 'הדרשה על הנעת גלגל הדהרמה', פותח הבודהה בדרך האמצע ומפרט שמונה היבטי קיום, בהם נדרש האדם, אם ברצונו לקיים חיים טובים ונכונים, לראייה טובה ונכונה של המציאות כהווייתה.

לשם כך, מלמד הבודהה, יש ללמוד כיצד לבוא אל החיים האלה עם השקפות מיטיבות, עם התכוונויות מועילות, עם דיבור מתאים, עשייה שוחרת טוב, אורח חיים מוסרי ופורה, מאמץ מכוונן היטב, מודעות קשובה וריכוז מאפשר; שמונה היבטי הוויה אנושית, שלהם יש להקדיש תשומת לב, ושאיתם ראוי להתנהל בתשומת לב רבה, אם ברצוננו לחיות חיים שאינם מתאפיינים בכמות כה גדולה של סבל מיותר.

 

אין זו דרך מדורגת בהכרח, המבססת את עצמה שלב אחר שלב, אלא דרך שמזמינה את התרחשותו של שינוי בסיסי, מהותי ובו זמני בכל שמונת היבטי הקיום המוצגים בה, תוך כדי התהוות גומלין ספירלית והולכת ומעמיקה בין כל נתיב לבין כל הנתיבים האחרים.

 

במהלכה של שנה זו בתוכנית אימון לחיים, נתעמק  בהבנת האמת הנאצלה הרביעית, המכונה 'דרך שמונת הנתיבים' או 'דרך שמונת האברים';  ואף שהלמידה תתרחש נתיב אחרי נתיב, בכל נתיב בו נעבור נרצה לראות את השתקפויותיהם של כל הנתיבים האחרים, ונעזר בהם כדי להבין קצת יותר טוב איך לגשש את דרכנו בעולם הזה בלב פתוח, בחמלה ובחוכמה.   

מחיר

מחיר מומלץ:

5500 ש״ח 

 

מחיר מופחת: 4500 ש״ח תמיכה בקהילה: 6500 ש״ח

המחיר כולל דמי רישום בסך 200 ש״ח לשיריון מקומך בקורס. תשלום דמי הרישום מהווה חלק משכר הלימוד, משולם באופן חד פעמי ואינו מוחזר במקרה של ביטול ההרשמה.

דמי הרישום יוחזרו במידה שהקורס לא יפתח.

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו

מתי ואיפה

 ימי שישי

11:15-8:15 

היברידי:

בית +NIA, יפו

ובזום

מבנה התכנית

עשרים מפגשים

בני שלוש שעות

וארבעה ימי תרגול

החל ב- 24.10.23

לממשיכים 

הכירו את המורים

אני יליד 1969, גר עם משפחתי בת”א. נפגשתי עם העולם הבודהיסטי בשנת 1998 בדהרמסלה. ומאז נדלקה להבה שהפכה בהדרגה לאש של ממש. לאורך השנים זכיתי לתרגל עם מורים ומורות במנזרים בודהיסטיים ומרכזי מדיטציית ויפאסנה בכל העולם.

במקביל עשיתי תארים במשפטים וכלכלה ותואר שני במנהל-עסקים (וגם תעודת עו”ד). עסקתי באסטרטגיה לחברות גדולות ולעסקים קטנים, פלנינג במשרד פרסום, פיתוח עסקי בהייטק, ניהול בעמותה וניהול תוכן.

החל משנת 2012 בעידוד של כמה ממורי, אני עושה כמיטב יכולתי לשרת ולהנחות אחרים/ות על הדרך.

e5d18ee2-475a-4110-a23d-869f24d33cf5_edited.jpg

מולי גלזר

  • Facebook

מתאמן במדיטציה כבר 27 שנה, מלמד בודהיזם וזן למעלה מעשרים שנה; מנחה ריטריטים מרצה וחוקר תחומים אלה.

מחבר הספרים ״בודהיזם: מבוא קצר״, ״לבי נבהל מהירח״, ״משירי אוגאווה יוקימיצו״ ומתרגם כתבים מסורתיים וספרים בנושאים: תודעה, פילוסופיה, מדיטציה ואמנויות הבודהיזם והזן.

עוסק באמנות הקליגרפיה הסינית והיפנית.

c4407f52-bcf7-40c1-8378-55a675fbaec2_edi

יובל אידו טל

  • Facebook

מתרגלת וחוקרת את עולמות המדיטציה והיוגה כבר כמעט עשרים שנה.

מסיימת בימים אלה לכתוב תזה במסגרת תואר שני בחוג ללימודי מזרח אסיה, העוסקת ביחסי מורים ותלמידים בהודו העתיקה ובבודהיזם המהייאני. כחלק מאהבתי העמוקה ללמידה ומחקר, מתכננת להמשיך לדוקטורט. מוצאת השראה ושמחה בהתעמקות בלמידת שפות ותרגום. תלמידת סנסקריט מזה שנים ארוכות וכן פאלי וטיבטית, וחולמת ללמוד סינית עתיקה.

לצד זה, שותפה להקמה ומורה בתכנית 'אתנחתא', המקדמת שילוב של התבוננות ותרגולי גוף ונפש בעולמות החינוך ובמיוחד בחינוך העל-יסודי.  מורה בכירה ליוגה ומשלבת כמה סגנונות.

מתרגלת בעיקר במסורת המהייאנה עם מורי יובל אידו טל, עמו למדתי הנחיית מדיטציה. נהנית לקרוא ולחקור גם טקסטים ופרקטיקות שמקורם בבודהיזם המוקדם.

מנחה את הסכת 'הכרית' של פסיכודהרמה, המאפשר לי לפגוש תדיר מורים יקרים וללמוד מהם רבות. חולקת את חיי עם איש, שתי בנות, שתי כלבות, שתי חתולות, שני תוכים ומדי פעם חילזון.

‎⁨אביגיל פן⁩.jpeg

אביגיל פן

  • Facebook
contact-2

צרו עמי קשר

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page