top of page

אימון לחיים בהשראה בודהיסטית

שנת המשך: תריסר החוליות של ההתהוות המותנית

עם יובל אידו טל וענבל הללי בלס

מורה מתמחה: אורי קיטה

״ מעגל שתים עשרה החוליות של ההתהוות המותנית, שדרכו בוחן הבודהה שנים עשר שלבים שבהם מתחולל ומתגבר סבלו של האדם, ומציע דרך להפסקת התהליך.. מתחיל בעיוורון, א-ויג'א, או בורות, שמונעים מן האדם מלראות את העולם נכוחה. כשיש בורות יש השתוקקות, כשיש השתוקקות יש האחזות, כשיש האחזות מתחולל לו התעתוע של התהוותו ולידתו של העצמי הנפרד, וזה מוביל לסבל וצער.

הצער הבלתי נסבל מחולל מצידו עיוורון חדש, וכך הלאה מעגל ועוד מעגל ועוד אחד. גורמים ועוד גורמים שעשויים גורמים ואין דבר שעומד כשלעצמו…"

 

(יעקב רז, עלייתה והיעלמותה של ההתהוות המותנית)

 כיצד נוצרת וכיצד מתפוגגת מצוקה? כיצד נולדות שגיאות בקריאת המציאות וכיצד ניתן לתקנן? בבודהיזם מודלים רבים לבחינת האופנים בהם נוצר סבל

בשנה זו בתכנית נחקור את חיינו דרך רעיון ההתהוות המונית המתוארת כשרשרת של 12 חוליות: נבחן כל חוליה לאורך מספר שיעורים דרך האופן בו היא מתפקדת בחיינו, כאשר כל חוליה בשרשרת יכולה להתפס כתחילתו של סבל, כמו גם כהזדמנות להעמקה של איכויות מיטיבות כגון סובלנות וחמלה, דיוק ופתיחות.

עשרים מפגשים בני שלוש שעות וארבעה ימי תרגול

החל מה- 29.10.2024

מבנה הקורס

סמסטר א׳ מקוון (זום)

סמסטר ב׳ היברידי - בבית רייזל 

ימי שלישי

סמסטר א׳: 12:30-9:30

סמסטר ב׳: 12:45-9:45

מתי ואיפה

המחיר כולל דמי רישום בסך 200 ש״ח לשיריון מקומך בקורס. תשלום דמי הרישום מהווה חלק משכר הלימוד, משולם באופן חד פעמי ואינו מוחזר במקרה של ביטול ההרשמה. דמי הרישום יוחזרו במידה שהקורס לא יפתח.

מחיר מומלץ: 5300 ש״ח  

מחיר מופחת:​ 4300 ש״ח

תמיכה בקהילה: 5600 ש״ח

אנו מזמינים אתכן.ם לבחור את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן בעת הזו.  

במידה שאין באפשרותכם לשלם את הסכום המופחת כתבו לנו וננסה לסייע במלגת השלמת תשלום או מלגה מלאה, על פי הצורך

מחיר

הכירו את המורים

מתאמן במדיטציה כבר 27 שנה, מלמד בודהיזם וזן למעלה מעשרים שנה; מנחה ריטריטים מרצה וחוקר תחומים אלה.

מחבר הספרים ״בודהיזם: מבוא קצר״, ״לבי נבהל מהירח״, ״משירי אוגאווה יוקימיצו״ ומתרגם כתבים מסורתיים וספרים בנושאים: תודעה, פילוסופיה, מדיטציה ואמנויות הבודהיזם והזן.

עוסק באמנות הקליגרפיה הסינית והיפנית.

c4407f52-bcf7-40c1-8378-55a675fbaec2_edi

יובל אידו טל

  • Facebook

כשפגשתי את הדהרמה הרגשתי מיד בבית, ומאז אני לומדת ממגוון מורים, מתרגלת, מנחה וצועדת בדרך. הדהרמה עבורי היא דרך מעשית להזמין את הלב והתודעה לפגוש את החיים במלואם, באהבה ובאומץ, ולאפשר לחיים על השמחות והאתגרים שבהם להיות מוריי המסורים. זוהי דרך לפגוש אנשים, להתחבר וללמוד זה מזה מתוך כנות ורכות. ילידת 1974, נשואה לאברהם ואמא גאה לשהם ולמשה זהר. מנחה בעמותת "תובנה", מטפלת בזן-שיאצו ומורה לעברית באוניברסיטה.

ענבל הללי בלס_edited.jpg

ענבל הללי בלס

  • Facebook

בן זוג לקרין, אבא לשחר וכרמל, אח לטל ונעמה, בן לפַנִי ומשה. מתגורר בחיפה מול ואדי עמיק, בצל אלונים, עם חזירי-בר ותנים, דורבנים וברואים אחרים. מתרגל כעשור בבית הספר לזן קוריאני 'קואן אום' וב'פסיכודהרמה' עם יובל אידו טל. מרותק לקשרים בין תודעה לחברה וסביבה. מוצא הקבלות בין תורת הנפש הבודהיסטית למסורות קדומות של אנשים ילידים. אוהב להזיז את הגוף, מנסה לחזור ולהקשיב לו, לשבת בשקט, לנשום, במיוחד בחוץ. לפעמים כותב הייקו.

לומד פסיכותרפיה גופנית - נפשית מבוססת מיידפולנס בבית הספר 'שילוב'. תמיד תלמיד.

אורי קיטה תמונה_edited_edited.jpg

אורי קיטה

קשר
bottom of page