ד"ר סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הבכיר של "עמותת תובנה". מעורבותו במדיטציית מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה החלה בשנת 1975. סטיבן מלמד מזה כ-20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו"ל. סטיבן למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, הוא כתב 16 ספרים כולל רב המכר: "ערות בחיי היומיום".

התגייסות הקהילה לתמיכה
בעמותת "קשב פתוח"

ערות בחיי היום יום

 בהנחיית סטיבן פולדר

יום חמישי | 29 אפריל 21

18:30-21:00

 

המפגש יתקיים באופן היברידי בקמפוס ברושים ובאון ליין

כל ההכנסות לערב זה הינם עבור תמיכה בעמותת "קשב פתוח"

 

מחירי מפגש לבחירתך

לעיתים אנו חשים שהחיים הם רק מאבק אינסופי ואיננו יכולים לשלוט בנסיבות חיינו. אולי יש בעיות משמעותיות, כגון מצבים של חרדה, דיכאון, תסכולים, קונפליקטים, מאבקים, ואומללות, אשר מלווים אותנו כשאנחנו קמים בבוקר או הולכים לישון בלילה. מה יוכל להביא לשינוי משמעותי? איך נוכל לעשות “ריסטרט?"

 

הידע והתרגולים בהשראת המסורת הבודהיסטית, אשר שמים דגש על ערות והתעוררות, יכולים להחזיר אותנו לחווייה של חיים מלאים ובעלי משמעות, לסייע לנו לרקוד עם השינויים, ולחשוף בפנינו את הקסם שברגע הזה. זהו אימון אשר מסייע לנו לחוות חופש רב, נוכחות ומודעות. בארגז הכלים הבודהיסטי יש גם כלים רבים אחרים. תודעה רחבה ולב פתוח המאפשרים לנו לזרום עם הבלתי צפוי ועם הקשיים, ולצאת לעולם ולחולל שינוי.   

 

במפגש זה, נעסוק בסוגיות הללו דרך הרצאה, מדיטציה מונחית ושאלות ותשובות.

רכישת קרדיטים לקורסים עתידיים

רכישת קרדיט לקורסים עתידיים לשנת הלימודים תשפ"א-תשפ"ב 

תרומה חד פעמית

הסיפור שלנו.

Psychodharma-Logo-Writing.png
יעקב רז ונחי אלון
מספרים את סיפור פסיכו-דהרמה

רבים ורבות מאתנו חוו בשנה האחרונה תקופה מאתגרת ומטלטלת עקב התפרצות נגיף ה- 19 COVID - מחלת הקורונה. רבים נפגעו מהמשבר, בפן הכלכלי והנפשי.
אנו תלמידים ותיקים כצעירים הפוסעים בדרך הדהרמה, מוקירים את הדרכים המיטיבות שהבודהיזם מעמיד לרשותנו ושיש בהן כדי להקל על ההתמודדות עם החיים בכלל ועם אתגר הקורונה בפרט.

המציאות החדשה אותה למדנו להכיר מציבה בפני בית ספרנו היקר אתגר לא פשוט. במהלך השנה האחרונה נאלצנו לבטל כמעט לחלוטין פעילויות בעולם הפיזי ולהתאים את הפעילות למציאות החדשה. קורסים, ימי תרגול ורטריטים רבים, אשר התנהלו כדבר שבשגרה מיום הקמת פסיכו-דהרמה עברו ועוברים שינויים בכדי להנגיש אותם נכון יותר לתלמידים שלנו בתקופה זו. כל זאת בצד האתגר הכלכלי והלוגיסטי של פיתוח מערך שיעורים ותרגול דיגיטלי.

ברוח התקופה ומתוך תקווה ואמונה, אנו מכינים בימים אלה "תכנית היברידית" שתאפשר  לבחור בין השתתפות באופן פרונטלי בקורסים (בכפוף כמובן לנהלי משרד הבריאות) לבין השתתפות בזום.

 

כל אחת ואחד מאתנו נחשף במשך השנים לפעילות החשובה, המבורכת והמיטיבה של פסיכו-דהרמה שפותחת את שבילי הדהרמה לאלפי תלמידים מזה כ 12 שנים, מאז שהוקמה על-ידי פרופסור יעקב רז ונחי אלון על מנת להציע את חוכמת הדהרמה לציבור הרחב בישראל ועל מנת להנגיש חוכמה עתיקה זו לכל המעוניין, לרבות עולם הטיפול. 

עמותת "קשב פתוח", במסגרתה פועלת פסיכו-דהרמה, שואפת להציע את הדהרמה תוך הקפדה על העיקרון של "One Dharma", באופן המבוסס על כבוד, הכלה ואהבה לזרמים השונים בדרך הבודהיסטית. בפסיכו-דהרמה ניתן ללמוד זן, בודהיזם טיבטי ומסורות של בודהיזם קדום ובתוכן מסורת הויפאסנה.

אנו שואפים להנגיש את הדהרמה כדרך חיים של צלילות ואיזון באופן שמותאם לחיים במערב.

בערב זה, אנחנו מבקשים מכל אחת ואחד מחברי קהילת פסיכו-דהרמה לעשות מעשה נדיבות למען שימור וטיפוח הארגון, המסורת אותה למדנו ואותה אנו מתרגלים, על מנת שנוכל לאפשר לרבים אחרים לפסוע עימנו בשבילי הדהרמה וכן... למען עצמנו.

 

אנו מציעים כמה אפשרויות תמיכה: הרשמה לקורס עכשווי או עתידי או דאנה חד-פעמית.

 

 

מובן מאליו, שישנן דרכים רבות ומקומות רבים בהם ניתן לתרגל נדיבות.

אנחנו שמחים על כל גילוי נדיבות של קהילת פסיכו-דהרמה, ונשמח כמובן לעזרה מעשית – התנדבות ועזרה בפעילויות של פסיכו-דהרמה.

להתנדבות כתבו לנו - Naomi@tausc.co.il

היה ונדרשים הסברים או פרטים נוספים, הננו עומדים לרשותכם.ן בטלפון ישיר: 054-3038442

"הדבר היחיד שהוא שלנו הוא מה שאנחנו נותנים"

 (חבר קרוב)


בתודה ובקידה עמוקה

תמיר גילת,

בשם ועד עמותת 'קשב פתוח', פסיכו-דהרמה.

תודה על תרומתכם בזמנים אלו. 

מקוות.ים להמשיך ולפגוש אתכם בקורסים ובפעילויות שלנו

תודה בשם חברי עמותת "קשב פתוח" והנהלת פסיכו-דהרמה