דינו_באנר_edited.jpg

הדהרמה - שיח דינוזאורים

עם נחי אלון ויעקב רז 

ה- 25.5.22

יום רביעי בין  15:00-10:00

במרכז גוף נפש, רמה״שׁ / בזום

דהרמה ועולם הטיפול - מה הקשר? 

 

ראשית דרכה של פסיכודהרמה היתה עם קבוצות של מטפלים.  מתחילת הדרך גובשה תוכנית בת שלוש שנים של השתלמות של מטפלים מגישות שונות, לעבודה המשלבת את נסיון המשתתפים/ות עם גישות מגוונות מן המסורת הדהרמית. מאז התפתחו בעולם ובישראל תוכניות מרובות עם מטרות דומות - בדרכים מגוונות ושונות, עם מאות ספרים, מאמרים וכנסים. נחי ורז ישוחחו ביניהם, ועם הקהל, על הסוגיות, ההסתייגויות, השילובים, התרומה והמגבלות של החיבור והשיח שבין העולמות.

עלות המפגשים:

מחיר כל מפגש: 400 ש״ח

מחיר למשתתפי.ות האונליין / מופחת   150 ש״ח

מחיר תמיכה בקהילה     500 ש״ח

נחי אלון

אני עוסק בפסיכולוגיה כמקצוע מזה 40 שנים, רובן כמטפל פרטי. מזה כ- 30 שנה אני מנסה כמיטב יכולתי לחיות על פי הבודהיזם ולחלוק את מה שלמדתי עם זולתי. עם יעקב רז אני שותף להקמת פסיכו-דהרמה, מתוך רצון שנינו לחלוק את השפע והחוכמה שבבודהיזם. עם חיים עומר, אני שותף לכתיבת שני ספרים העוסקים בפסיכותרפיה ומושפעים מהראייה הבודהיסטית. אני מנסה לעשות בתחום הציבורי מעשים השואבים מתורת אי-האלימות של גנדי והדאלאי לאמה, וכן לסייע לטיבטים הגולים, שהודות להם פגשתי בבודהיזם.

מכיוון שאחרי 77 שנים עתידי מאחורי, אני מנסה להספיק להוסיף מעט טוב לעולם.

Nahi-Alon_edited.jpg

יעקב רז

מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה, ובעיקר אבא של יוני.

נולדתי וגדלתי בדרום תל-אביב וחלקתי את חיי הבוגרים בין טוקיו ותל-אביב. ניסיתי כוחי בקריירות שונות: פסנתרן, חקלאי, במאי תיאטרון, נזיר במנזר זן וטייל מתמיד ברחבי אסיה (הודו, ויאטנם, אינדונזיה, בורמה ובעיקר יפן),  כתבתי מאמרים, ספרים, שירים.

יו'ר עמותת 'מארג', שפעילה בעשייה יהודית-ערבית ובחינוך לחברה רב-תרבותית; פעיל במיזמים חברתיים-אקולוגיים ישראליים ובינלאומיים.

הדהרמה היא חלק ממני ואני מנסה להביא מטובה לעולם הממשי – לאזורי חיים שיש בהם סיכוי לאי-נחת קטנה, גדולה, או הרסנית כמו עבודה, בית, משפחה, הורות, עסקים, סביבה והדיאלוג היהודי-ערבי. כחלק משאיפה זו, הקמתי יחד עם נחי אלון את 'פסיכו-דהרמה'.

יוני, ילד נצחי ומיוחד, שינה ומשנה את חיי, מורה לי את הדהרמה האמיתית ואת הממדים הנדיבים של הקיום. בעזרתו אני מבין את הדהרמה. בעזרתה אני מבין אותו.

רז.JPG