top of page

מפגשים מהסוג האישי: שבילים לנוכחות

בהשתתפות:  ד״ר אסף (סטי) אל בר, נחי אלון, ד״ר אסתר אליצור, ד״ר עודד ארבל,

אלעד חונה, יובל אידו טל, מנואל כץ, סימונה נירנשטיין כץ, ד״ר אסף פדרמן ואיילת שמולביץ׳

IMG_2167_edited.jpg

"כשאתה יודע שליבך שלך עצמך הוא לב בודהה, אין מה לחפש בודהה מחוץ לתודעה"

(בודהידהרמה, בתרגום יובל אידו טל).

 

"מי ייתן ואהיה למגן לחסרי המגן, מדריך להולכים בדרך,

לאלה החפצים לחצות את המים, אהיה סירה, דוברה, גשר"

(מתוך שבועת הבודהיסטווה, גרסת שנטידווה).

 

התרגול ודרך הדהרמה מזמינים אותנו לנוכחות מלאה, היכולת לשהות באופן ריק מקונספציות והמשגות, עם כל התופעות באשר הן, בהתמסרות עמוקה לאי הידיעה, מתוך אמון בטבע הבודהה.

כפי שמתארת שבועת הבודהיסטווה, נוכחות שכזו מאפשרת למלווה דרך, מטפל בשפתנו, להיות באיכות שצריך ממנו המטופל.

גם בזרמים הפסיכולוגים השונים, ישנה התייחסות רבה לנוכחות, כשהיכולת להיות בחיבור אותנטי עם עצמי, ובו זמנית בקשב לסביבה, נחשבים לבריאות נפשית.

מחקרים מדגימים כי לנוכחות המטפל השפעה רבה על הצלחת הסיוע והליווי של אדם אחר. ה'נוכחות הטיפולית', עם אדם אחר, שזורה בנוכחות האדם עם עצמו ועולמו.

בסדרת מפגשים זו, בדרך של הרצאה, שיח ותרגול, נפגוש איכויות שונות ועמוקות של נוכחות, מהמבט הדהרמי, מהמבט הפסיכולוגי ומהמפגש בין אלו. נתייחס לנוכחות בכלל, ולנוכחותו הטיפולית של המטפל בפרט.

מחיר

מחיר מומלץ:

2400 ש״ח 

מחיר מופחת: 1800 ש״ח

תמיכה בקהילה: 3000 ש״ח

אנא בחרו את שכר הלימוד ביושרה בהתאם ליכולתכם.ן כעת

מתי ואיפה?

12 מפגשי זום

ויום תרגול היברידי 

בימי שלישי, 21:00-19:00

החל ב- 10.1.23

הכירו את צוות ההוראה

ד״ר אסף (סטי) אל בר | מנהל אקדמי ביה״ס פסיכו-דהרמה

מתרגל למעלה מעשרים שנה במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי.

הלימוד שלי מושפע ממורים פורצי דרך שהציעו שילוב של תרגול עמוק של התכנסות פנימה עם דגש גדול על פתיחת הלב על הכרית ובחיי היום-יום. 

סטי לאתר_edited.jpg

נחי אלון | אני עוסק בפסיכולוגיה כמקצוע מזה 40 שנים, רובן כמטפל פרטי. מזה כ- 30 שנה אני מנסה כמיטב יכולתי לחיות על פי הבודהיזם ולחלוק את מה שלמדתי עם זולתי. עם יעקב רז אני שותף להקמת פסיכו-דהרמה, מתוך רצון שנינו לחלוק את השפע והחוכמה שבבודהיזם.

Nahi-Alon_edited_edited.jpg

ד״ר אסתר אליצור | מי אני? תלמידה של החיים על כל הפתעותיהם, ברכותיהם וקללותיהם. אישה, אם וסבתא המנסה למצוא איזון נכון בין קשב ופתיחות לב לאחרים ובין קשב לעצמי. פסיכולוגית ומדריכה קלינית מעל 30 שנה שאוהבת את עבודתה ומחפשת דרכים נוספות להעמיק את הבנותיה לגבי המסתורין שמצב האנושי. מזה כ- 20 שנה מתרגלת מדיטציה במסורת הבודהיסטית ומשלבת אותה בחיי ובעבודתי.

אסתר אליצור2_edited.jpg

ד״ר עודד ארבל | פסיכיאטר מומחה, בוגר ביה”ס לרפואה באונ’ ת”א והתוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת ת”א.מייסד ועומד בראש מרפאת המיינדפולנס שבמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ועוסק בפסיכותרפיה מבוססת חוויה, ייעוץ והוראה. בוגר תוכנית המטפלים של פסיכו-דהרמה, חבר בסגל ההוראה של עמד בעבר בראש תחום המטפלים של בית הספר.

Dr_Oded_Arbel.jpeg

אלעד חונה | פסיכולוג קליני ותלמיד דהרמה מזה כ- 20 שנה

עובד ונלהב מהפריה צולבת במפגש בין פסיכולוגיה, דהרמה ואמנות האימפרוביזציה. לצד הוראה בפסיכודהרמה עוסק גם בפרקטיקה פרטית, ומנהל את ארגון Scandinavian NVR העוסק בהוראת התנגדות לא אלימה. לומד משחק ואלתור ומשלב את רוח המשחק והאלתור בעבודתו.

אלעד חונה_edited.jpg

יובל אידו טל | מתאמן במדיטציה כבר 27 שנה, מלמד בודהיזם וזן למעלה מעשרים שנה; מנחה ריטריטים מרצה וחוקר תחומים אלה.מחבר הספרים ״בודהיזם: מבוא קצר״, ״לבי נבהל מהירח״, ״משירי אוגאווה יוקימיצו״ ומתרגם כתבים מסורתיים וספרים בנושאים: תודעה, פילוסופיה, מדיטציה ואמנויות הבודהיזם והזן. עוסק באמנות הקליגרפיה הסינית והיפנית. 

c4407f52-bcf7-40c1-8378-55a675fbaec2_edited_edited_edited.jpg

מנואל†כץ| הוא†מורה†לבודהיזם†ולמדיטציה†מוסמך†על†ידי†ה†FPMT  פסיכולוג†קליני†ורפואי†מדריך בפסיכותרפיה 

מנו כץ_edited.jpg

סימונה†כץ†נירנשטיין†| סיימה†את†הכשרתה†כפסיכואנליטיקאית†בתוכנית† רוח†אדם†המשלבת פסיכואנליזה†ובודהיזם. מטפלת†ומדריכה†בקליניקה†שלה†ביפו.

סימונה כץ _edited.jpg

ד”ר אסף פדרמן | ראש תחום פיתוח והכשרות במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה במרכז הבינתחומי הרצליה. הקים ומנהל את התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR. הוא מטפל התנהגותי-קוגניטיבי ועמית הוראה באוניברסיטת חיפה. השלים את לימוד הדוקטורט בחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת ווריק באנגליה, ואת לימודי התואר השני באוניברסיטת בריסטול.

אסף-פדרמן.jpeg

איילת שמולביץ | ר׳ תכנית המטפלים בפסיכו-דהרמה 

פסיכולוגית קלינית, בשירות המפגש האנושי והטיפול הרגשי, הרגשתי שההכשרה הטובה שקיבלתי חסרה עבורי. חיפשתי לעבוד גם מעומקי הלב ומחוכמת הבטן. כשהגעתי לבודהיזם, מצאתי בית - בית שנתן ביטוי להיבטי החיים השונים. אני אמא ורעיה, מטפלת בקליניקה פרטית, מנחה מיינדפולנס ודהרמה במסגרות שונות - הן לקהל הרחב והן לאנשי טיפול. מתרגלת מדיטציה יותר מעשור, ותלמידה נצחית.

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA_edited.jpg
bottom of page