קורסים לשנת הלימודים תשפ"א 2020/21 | קורסי און ליין

מבוא קצרצר

ברוח בודהיסטית

הדרך והחכמה

התרגול כמרכז

קורסי דהרמה

ברוח הדהרמה

קמים מהכרית

תוכניות מטפלים

ברוח בודהיסטית

דהרמה בארגונים

אמר החכם: "כל יום, כל היום, המוות נוגע בנו באלף דרכים שונות; ועדיין אנחנו מתנהלים כאילו נחיה לנצח". בראייה הבודהיסטית, ללמוד איך לחיות נכון וללמוד איך למות נכון אינן שתי למידות נפרדות; ללמוד למות משמע ללמוד לחיות וללמוד לחיות משמע ללמוד למות. ואולם, בהרגלים התרבותיים שמהם מגיעים רובנו, המוות הוא עניין מפחיד ומדכא, שכמעט שאינו מדובר ונבחן. בקורסים שבחטיבה זו נבקש להישיר מבט אל המוות, באומץ לב, לעיתים בהומור, לעיתים בעצבות, לעיתים אפילו בחדווה, ולראות מה נוכל ללמוד ממנו.

סמסטר א

הזדקנות נאצלה

מבט בודהיסטי על הזדקנות 

מנחה: עדה אבשלום

10 פגשים (20 שעות קורס)

1.12.2020, ימי שלישי 10:00-12:00

הקורס מיועד לקהל הרחב

קורס זה מזמין התבוננות בתהליך ההזדקנות בראייה בודהיסטית, דרך תשומת לב קשובה, בתרגול מדיטציה, בשיחה ובלימוד. נתבונן בהזדקנות בלב חומל, סקרן ואמיץ. נסכים לפגוש את הצער והפחד, וגם את השמחה והשחרור. נחקור האם טמונה בזקנה הזדמנות להתפתחות אישית וצמיחה תודעתית.

ממשיכים

קורס שנתי

שנת חיי האחרונה: המוות כשעון מעורר לחיים

מנחים: יובל אידו טל, מאיה לאוב

20 מפגשים + 4 ימי לימוד ותרגול ארוך 

31.1.2021, ימי ראשון 15:00-18:00

הקורס מיועד לתלמידים שהשלימו שנת לימוד אחת

תורת הנפש הבודהיסטית מעודדת אותנו 'להסתכל למוות בעיניים' בלא הכחשה ובלא אימה, להתוודע למותנו וכך להתוודע גם לחיינו. בקורס זה נשתמש במוות כשעון המעורר אותנו לנצל היטב את הזמן שנותר לנו. באופן מעשי מאד, נהפוך את המיתה ואת המוות מאיום לכאורה, למציאות בעלת ערך רב, מציאות שיש טעם להכיר וללמוד באומץ לב.

הקורס הינו מעשי ויישומי באופיו. המשתתפים יחיו בפועל את חייהם בשנה הקרובה על פי האימון, התובנות וההחלטות שיגבשו לעצמם במהלך הלימוד.