umbrella-1807513_1920_edited.jpg
קורסי מפגש עם הבודהיזם, מבוא קצרצר
buddha-2800935_1920_edited.jpg
תכניות אימון לחיים
בהשראה בודהיסטית
monk-4291779_1920_edited.jpg
קורסי בודהיזם ודהרמה במגוון מסורות התרגול
דימוי להקלטות.jpg
תכניות וקורסים למטפלים
תורת הנפש הבודהיסטית
yoga-4849681_1920.jpg
קורסי העמקה למתרגלים  ותיקים בדרך הדהרמה
סמסטר ב

שבור זה לא מקולקל

עם יובל אידו טל

6 מפגשים + יום תרגול 

22.6.21, ימי שלישי 12:00-09:00

הקורס מיועד לקהל הרחב

ביפן, כשכלי חרס נשבר, נוהגים להדביק אותו ולצבוע בזהב את הסדקים. כשאדם נשבר, אפשר וגם כדאי לעשות דברים דומים. חוכמתו של הבודהה מתחילה בהכרה בכך שכולנו קצת שבורים, ובנכונות להביט בסדקים ובשברים בעין מקבלת ואף אוהבת.  

קורס זה הוא הזמנה לכל מי שמוכן להכיר בכך שמשהו בו באופן כלשהו סדוק או שבור. בקורס נבקש להביא את הסדקים והרסיסים לחדר ולנסות למצוא ביחד את הדרכים להסכים להיות סדוקים ושבורים, וגם, אולי, מעת לעת, להתאחות מעט ולעזור קצת לאחות זה את זה.  

סמסטר ב

מבעד לכעס
התבוננות בודהיסטית על רגשות

מנחה: גיתית שריקי

6 מפגשים + יום תרגול 

17.3.2021, ימי רביעי 18:00-21:00
קורס זה מיועד לקהל הרחב ולקהל מתרגלים

התרגול הבודהיסטי מבקש מאיתנו ללמוד את הכעס כתופעה אנושית. להכיר בו ולהסכים לחוות אותו, מבלי להיאבק או לאחוז בו ובתנאים המלבים אותו. דרך מפגש עם הכעס אנחנו לומדות את אפשרות ההתבוננות והוויתור, מתוך החוויה.

בין הנושאים בהם נעמיק בקורס: מהו כעס וכיצד הוא נחווה. מה התנאים הפנימיים המפעילים והמלבים אותו וכיצד תחושת מוצקות 'האני' קשורה לכך.

סמסטר ב

מלב סגור ללב פתוח | טיפוח איכויות הלב

מנחה: עדה אבשלום

6 מפגשים

23.4.2021, ימי שישי 08:30-11:30

קורס זה מיועד לקהל הרחב ולקהל מתרגלים

בקורס זה נבדוק את האפשרות להיפתח לאיכויות של אהבה ושל חמלה. איכויות שנמצאות בתוכנו ואנו רק צריכים להזכיר לעצמנו את קיומן, ולאפשר לעצמנו לפגוש אותן. לפתוח את הלב גם אליהן. נזכיר לעצמנו את היכולת שלנו למבט רחב, לתודעה רחבה, ונבדוק את הקשר בין המבט הרחב הזה, בין התודעה הרחבה, ליכולת שלנו לפתוח את הלב.

נתרגל בלימוד, בשיח ובמדיטציה את ארבע איכויות הלב: התכוונות אוהבת, חמלה, שמחה מפרגנת ואיזון נפשי.

סמסטר א

פרנסה נכונה
בואו נדבר (לא רק) על כסף

מנחה: יובל אידו טל

6 מפגשים

13/4/2020, ימי שלישי 09:00-12:00 + יום תרגול ארוך

הקורס מיועד לקהל הרחב

התקופה שבה אנחנו חיים שופכת אור חדש-ישן על סוגיות של פרנסה, עבודה, חיי משפחה, סדרי עדיפויות והרגלי חיים. מתוך כל אלה עולות שאלות חשובות: באיזו מידה הערכים שיקרים ללבנו ושאותם אנחנו מעוניינים לטפח באים לידי ביטוי בחיי העבודה שלנו. איך אנחנו מכריעים בסוגיות של פרנסה. מה מקומם של מטרות, תוכניות ויעדים בתוך מרקם חיינו. מה מקומה של אי וודאות. מה מקומה של המנוחה. כמה אשמה עולה ומופיעה כשבאה מנוחה. ויד על הלב – האם אנחנו יודעים בכלל לנוח. כי אם לא יודעים לנוח, אז זה משהו שאפשר ללמוד. איזה מין יחס יש בין חיי העבודה שלנו לבין חיי הפנאי שלנו, ומהי המחויבות שלנו למשפחה, לחברים, לקהילה שלנו, לעולם.

סמסטר ב

מדיטציית זן: גוונים רבים קשת אחת

מנחה: יובל אידו טל

6 מפגשים + יום לימוד ותרגול ארוך

31.5.21, ימי שני 15:00-18:00

הקורס מיועד לקהל הרחב

גווניה של המדיטציה באימון הזן רבים. ישנה המדיטציה שבאפס המעשה [שִיקָאנְטָזָה]. ישנו האימון בתשומת הלב [זָאזֶן]. ישנו האימון בהוויה השואלת, שאינה מבקשת תשובה [קוֹאָן], ישנו האימון בהתקרבות אל המילים ובהתרחקות מהן [נֶן], ישנו האימון בריכוז ובחקירת דקויותיה של התודעה [שוֹג'וֹ], ישנו האימון בהרחבת התודעה מתוך ריקות ותוך כדי טיפוחה של חמלה [דָאיג'וֹ].  בקורס זה נתאמן ונתעמק בכל אלה.

סמסטר ב

בודהיצ'יטה | כוונה נכונה

מנחה: ד"ר אסף סטי אל בר

8 מפגשים + יום לימוד ותרגול ארוך

16.2.2021, ימי שלישי 15:30-18:00

בקורס נעמיק בהבנת תפיסת החמלה, בקשר בינה לבין חוק הקרמה ובקשר בין שתיהן לבין הריקות. נעמיק בתפיסה של 'חמלה נטולת מושא' – חמלה אשר אינה מצמצמת את עצמה לאובייקט או לצורת-פעולה מסוימת לאור תובנת הריקות.

כל אלה ישמשו תשתית להבנת בודהיצ'יטה – הרצון להתעורר ולהשתחרר למען רווחת כולם.