קורסים | סדנאות | שבתות תרגול| מפגשי דהרמה 

מבוא קצרצר

ברוח בודהיסטית

הדרך והחכמה

התרגול כמרכז

קורסי דהרמה

ברוח הדהרמה

קמים מהכרית

תוכניות מטפלים

ברוח בודהיסטית

דהרמה בארגונים

תכניות רב שנתיות - גוף ותודעה שניים שהם אחד

החטיבה תציע למידה של חוכמת הגוף כדי להיטיב ולרפא הרגלים בנפש.  החטיבה מבוססת על ההנחה שכשמתבוננים בגוף, אפשר ללמוד מאופן ההתנהגות הפיסית, ולאמץ אותה גם לרבדים מנטליים; ערוּת להרגלי הגוף הפיסי יכולה לחולל תמורה בהתנהלות התודעה.

הקורסים יתבססו על משנתו של מורה הזן דוגן זנג'י אשר מכנה את המסע אחר האמת "למידת האמת עם גוף ונפש".[i] לפי משנתו של דוגן, הבנת הזיקה בין הפיזי למנטלי מאפשרת נגישות לידיעה עמוקה על הקיום, וידיעה כזו מאפשרת התפתחות מנטלית וריפוי. דוגן איחד את המושגים body ו-mind למילה אחת (shinjin), ולשיטתו הגוף והנפש הם שני היבטים של אחדות אחת. כך למשל,  כאב, חיוך או כעס אינם מתרחשים רק בגוף או רק בתודעה, אלא בחיבור בין שניהם.

מנחה ומנהלת התכנית: ד"ר עינב רוזנהליט

סמסטר א

מתחילים

גוף אנושי מדי

מודעות לגוף כאמצעי לתמורה

מנחה: ד"ר עינב רוזנבליט

6 מפגשים 

9 ספטמבר 2020

בקורס נלמד איך מודעות לגוף מאפשרת שינוי הרגלים מנטליים, והוא מתאים למי שרוצים לחולל שינוי בעצמם, ומסכימים להתבונן בגוף.

אנחנו רגילים לשאת עבר ועתיד על הכתפיים, וקשה לנו להיות עירומים מהם; קל להתעטף בגעגועים לזיכרון ישן, או להשתוקק לעתיד מבטיח, אבל ההסכמה להישאר בהווה משחררת;.

 

הגוף האנושי נוכח בהווה, ומודעות קשובה לגוף היא ערוץ לשיפור איכות החיים בכל אורח חיים. בקורס נדבר על ערוּת לגוף, ועל מודעות כאמצעי לתמורה ולמציאת חיוך טרי, בטחון עצמי ואמוּן. הקורס מבוסס על הספר גוף אנושי מדי (רסלינג 2014) והמפגשים יורכבו ממדיטציה בהנחיה, הרצאה ושיחה.